Golfkørekort
På kun 5 uger hos Eagle Club

Skal du lære at spille golf denne vinter ? I Eagle Club kan du nu tage dit golfkørekort henover 5 uger fra starten af januar ! Eagle Club er et indendørs simulator golfcenter beliggende i Hørsholm, hvor der altid er 23 grader varmt, den nyeste teknologi indenfor golfundervisning og kompetente ansatte.

Golfkørekort kurset indeholder:

• 2 x 5 ugentlige lektioner med PGA Pro, Peter Moe Svendsen.

• 4 lektioner i langt spil

• 4 lektioner i kort spil og putting

• 2 lektioners regel- og etiketteundervisning

• Medlemskab af Eagle Club frem til medio april, hvilket indebærer at man får ½ pris på yderligere bookning af golfsimulatorer resten af sæsonen (frem til medio april).

 

Efter sidste lektion i Eagle Club skal man vurderes i sin hjemmeklub af klubbens PGA Pro, og såfremt han / hun er tilfreds, har man opnået sit golfkørekort. Såfremt man ikke har en hjemmeklub, skal vi nok hjælpe med vurderingsprøven i en lokal klub.

PRISER

INDIVIDUELT KURSUS

4450,-

(30 min. undervisning pr. gang)

HOLDKURSUS

3650,-

pris pr. person (15 min. undervisning pr. gang)

For yderligere information eller for bestilling af kursus, venligst kontakt Eagle Club på 45424542 eller lars@eagleclub.dk

VI SES I DANMARKS
BEDSTE SIMULATOR GOLFCENTER

WE LOVE GOLF !